vesti24.mk

Tag : убиство

ВЕСТИ

Нови детали за убиството во тетовско: Работник го усмртил работодавачот со камен во глава

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на местото на кое 45-годишен жител на тетовското село Јанчиште, денеска во 13:30 часот го
ЗАБАВА

Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него: Го прободела со нож, па го смачкала до смрт

admin
Четириесет и четиригоришната Винди Томас од Пенсилванија, САД, се изјасни виновна за убиство од трет степен на нејзиното момче, Кино Батлер (44) во нивниот дом
БАЛКАН ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Петмина Срби осудени за убиството на Американецот, двајца ослободени

Ferad Aruc
Најголема казна добил Душан Ранковиќ, и тоа од 10 години затвор. Ненад Јовановиќ и Синиша Петровиќ, кои се бранеле од слобода и се товарат за
ЗАБАВА

„Убив цело семејство“: Ловџија се пофали со својот плен, па стана мета на жестоки осуди

admin
Членот на Комисијата за рибарство и дивеч во американската држава Ајдахо, Блејк Фишер, предизвика ужас на социјалните мрежи и во јавноста со објавените фотографии од
ЗАБАВА

Син на руски тајкун претепал до смрт порно актерка, а кога ќе дознаете што и направил неговиот татко во тоалетот ќе се стаписате (ФОТО)

admin
Андреј Деменков (32) од Русија со повеќе од 100 удари со тап предмет ја уби порно актерката Олга Кудров која инаку била мајка на едно
ЗАБАВА

Жена напишала есеј „Како да го убиеш мажот“ – па навистина го убила

admin
Ненси Кремптон Брофи од Орегон пред неколку години напишала роман под наслов „Како да го убиеш мажот?“, а минатата седмица беше уапсена под сомнение дека навистина
ВЕСТИ СВЕТ

Убиен лидерот на проруските сепаратисти во украинската Доњецк

Ferad Aruc
Командантот на проруските бунтовници во Доњецката област, која се отцепи од Украина, Александар Захарченко загина во експлозија на бомба во ресторан во Доњецк. Администрацијата на
ЗАБАВА

Ги фрлил мртвите тела на сопругата и децата: Таа ги задави нив, па јас ја убив неа – сведоштво за монструозноста

admin
Кристофер Вот (33) од американската сојузна држава Колорадо кој е во истражен затвор под сомнение дека ја убил бремената сопруга и двете ќерки, сега тврди
ЗАБАВА

Сакаа да докажат дека луѓето не се зли: Авантурата на овој пар заврши крваво (ВИДЕО)

admin
Џеј Остин и Лорен Гогеган одлучиле да ги напуштат своите работни места во Вашингтон и да се упатат на пат околу светот. „Се заштитив од
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Излегол од затвор и му пресудиле: Убиен на истото место каде што пред 33 години брутално убил бебе

Ferad Aruc
54-годишниот Дејвид Гаут е пронајден мртов во својот дом во Велс, а како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата се уште го нема откриено начинот на
ВЕСТИ СВЕТ

Сопругата на убиецот на Џон Ленон признала: “Ми рече дека ќе го убие”

Ferad Aruc
Глорија Чапман, сопругата на Марк Чапман кој во 1980 година го уби пејачот Џон Ленон, одлучила да проговори пред јавноста. Глорија признала дека знаела за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Убиениот Македонец во Авганистан е 37-годишен жител на Љубанци, МНР сѐ уште нема официјална потврда

Ferad Aruc
Министерството за надворешни работи се уште нема официјална потврда од авганистанските власти во врска со веста за македонскиот државјанин кој беше киднапиран и убиен во
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Пресврт во истрагата: Сестрите не го убиле својот татко во самоодбрана – им се заканува и доживотна казна затвор

Ferad Aruc
Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) признаа дека го убиле својот татко – мафијашки бос, затоа што сексуално ги злоставувал, но тврдеа