Tag : убиство

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

“Ќе те убијам”, му велела на љубовникот во судницата: 30 години затвор за Италијанката која го убила 8-годишниот син бидејќи ја фатил во секс со неговиот дедо

Ferad Aruc
Вероника Панарело, Италијанката која кон крајот на ноември 2014. година со кабел го задавила својот 8-годишен син Лорис, судот на Сицилија ја осудил на затворска
БАЛКАН

Ми нудеа два милиони евра да се ослободам од убијците на Аркан: Ми донесоа џек полн со пареа и ми рекоа: Те молам земи го ова, моќните луѓе стојат позади ова

Ferad Aruc
Тие ми понудија два милиони евра за ослободување или намалување на казните за убијците на Жељко Ражнатовиќ Аркан, тие  беа луѓе од сферата на политиката,
ЖИВОТ

„Ја силував додека не умре, но никако не ми доаѓаше да повикам Брза помош“

Ferad Aruc
На своите пријатели Брајан им испратил порака дека не знае дали девојката воопшто била жива додека тој свршувал во неа. Следното утро таа била мртва,
ЖИВОТ

Се скарала со мажот и дошла кај мајката, а таа ја врзала со ланци и ја убила

Ferad Aruc
Една мајка (66) од Москва е уапсена под сомнение дека својата ќерка Ирина (37) за врзала со лисици и ланци и потоа ја претепала до
БАЛКАН

Откриена целата шема: Паравоената ШИК и ЦИА го убиле Ивановиќ

Ferad Aruc
Српските безбедносни служби откриле дека дека зад бруталното убиство на Оливер Ивановиќ во Митровица стои албанската паравоената организација ШИК.Таа е создадена на темелите на УЧК
БАЛКАН

Само два дена пред убиството на Оливер Ивановиќ, САД издале алармантно предупредување за Косово

Ferad Aruc
Во соопштението на Стејт Департментот стои дека “политички мотивирано насилство се јавува ширум Косово”. Американскиот Стејт Департмент ги предупредил своите државјани кои планираат да патуваат
БАЛКАН

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот

Ferad Aruc
По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот. Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се