Tag : Убство

МАКЕДОНИЈА

Еден убиен, еден повреден во вооружен инцидент во близина на штабот ДУИ

Ferad Aruc
Едно лице е убиено, а едно повредено во вооружен инцидент што вчера попладнево се случил во тетовското село Мала Речица. Како што потврдија за МИА