vesti24.mk

Tag : УЕФА

СПОРТ

Фановите збеснаа заради предвремената најава на УЕФА за новиот првак во ЛШ

Ferad Aruc
Во текот на вчерашната ноќ се комплетираа првите четвртфинални дуели во Лигата на шампионите, а и покрај тоа што пред нас се и втори натпревари,
СПОРТ

УЕФА ја одреди најригорозната казна во историјата!

Ferad Aruc
Најдобриот албански клуб во последните неколку години, екипата на Скендербег, очекувано доби драконска казна од страна на УЕФА поради местење натпревари. Имено, Скендербег дури 10
СПОРТ

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

Ferad Aruc
Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година. Формацијата е 4-4-2 која
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата ќе им помогне на овоштарите и ќе ги стопира парите за невладините

admin
Владата на вчерашната осма седница донела две одлуки, за помош на производителите на праски кои протестираа против ниските цени на откупот, како и за укинување на одлуката