vesti24.mk

Tag : умор

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кога жената ќе каже дека е уморна за да има секс, навистина го мисли тоа

admin
Жените не лажат кога велат дека се премногу уморни за да имаат секс. Тие всушност имаат различен ритам и потреба за порано да си легнуваат....
ЗАБАВА

Без него се чувствуваме болно: 8 знаци дека ви недостига овој важен витамин

admin
Витаминот Д е исклучително важен бидејќи има силни ефекти на неколку системи во телото. За разлика од другите витамини, витаминот Д функционира како хормон, а...
ЗАБАВА

Овие навики прават да бидете постојано уморни

admin
Ви се случува ли да не правите многу, а потоа едноставно штом се приберете дома да се чувствувате многу уморни? Се чувствувате ли често уморни...