vesti24.mk

Tag : Унгарија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Груевски лоциран од новинари во скап унгарски ресторан

admin
Фотографија на која се гледа експремиерот Никола Груевски, сега унгарски азилант, како се шета низ Будимпешта, се прошири на социјалните мрежи. Засега не е познато
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Виктор Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Ferad Aruc
Организацијата на Џорџ Сорос стои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во интервју за радиото „Кошут“. Според Орбан,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Какви бенефити ужива Груевски во Будимпешта

Ferad Aruc
Македонскиот експремиер ќе има заштита од Унгарија три години, а потоа ќе треба да го обнови статусот на бегалец, а Канцеларијата за имиграција и азил
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сијарто: Груевски сите граници ги премина легално

Ferad Aruc
Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто, во интервју за Дојче Веле изјави дека ниту неговата земја, ниту поранешниот македонски премиер Никола Груевски не прекршиле ниту
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија или е киднапиран (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата ќе
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црногорската полиција: Груевски влезе во Црна Гора и ја напушти истиот ден

Ferad Aruc
Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот, Никола Груевски на патот кон Унгарија, поминал низ Албанија, по што влегол во Црна Гора. „По повод
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Како Груевски го стопи срцето на Орбан

Ferad Aruc
„Орбан одби 70 проценти од барањата за азил на луѓе кои бегаат од војна, сиромаштија и угнетување. Но, има нешто во овој поранешен автократ, осуденик
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Албнија: Груевски вака преминал граница

Ferad Aruc
Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија, пренесе МИА. Секторот за граница и миграција при албанската државна
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Политика”: Груевски побегнал преку Албанија

Ferad Aruc
Провладиниот белграски весник „Политика”, во денешното издание на насловната страница објавува текст во кој се тврди дека Груевски во Унгарија побегнал преку Албанија. Според весникот,
ЗАБАВА

Кои европски земји ги имаат најубавите жени, една од нив е Унгарија

admin
Унгарките важат за жени кои се згодни и полни со разбирање. “Ќе ви се заврти паметот” во моментот кога ќе ги погледнете во очи. Мајката
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МВР потврди – Груевски е во Унгарија, побарал азил

Ferad Aruc
Поранешниот премиер Никола Груевски е во Унгарија, каде што побарал азил, потврди Министерстото за внатрешни работи. ,,По направените соодветни проверки, Министерството за внатрешни работи утврди
СВЕТ

Мистерија на авионот полн со мигранти: Слетал во Унгарија, ни трага од пилотот, ни екипажот

Ferad Aruc
Унгарските медиуми пренесуваат дека ова е прв случај на шверц на мигранти со авион во таа земја. Полицијата запленила авион “Антонов” со кој во Унгарија