vesti24.mk

Tag : УФЦ

ВЕСТИ СПОРТ

Се огласи пријателот на Хабиб кој го нападна МекГрегор во „кафезот“: Го исполнив тоа што го ветив

Ferad Aruc
Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради...
СВЕТ СПОРТ

Нова снимка: И Мекгрегор е виновен за хаосот што настана во Лас Вегас

Ferad Aruc
Хабиб Нурмагомедов ја доби УФЦ борбата со Конор Мекгрегор во Лас Вегас, но едноставно денеска никој не зборува за неговиот триумф туку за инцидентот и...
СПОРТ

Конор Мекгрегор се предаде на полицијата, го очекуваат сериозни обвинувања

Ferad Aruc
Конор Мекгрегор се предаде на полицијата во Њујорк по нападот на автобусот во кој се превезуваа УФЦ борачите, објавија американските медиуми. Ирецот беше „фатен“ на...
ЗАБАВА

Таа има болки во грбот поради нејзините гради, секоја од нив е тешка 5 килограми

Ferad Aruc
Линдзи Пелас е дефинитивно најубавата учесничка во UFC натпреварувањата. Иако не толку често се појавува внатре во рингот, таа без разлика дали е внатре или...