vesti24.mk

Tag : Училиште

ЗАБАВА

ФОТО: Мртов крокодил пронајден под училиштен под во Велс

admin
Вработени во училиштето „Исгол Гyнрад Гyмраег Бодрингалт“ во велшкиот округ Ронда откриле леш од крокодил закопан под подот на една училница. Британските медиуми пренесуваат дека...
ЗАБАВА

Ова видео покажете им го на вашите деца: Од утре ќе бидат посреќни и поблагодарни за се што имаат!

admin
Понекогаш децата, но и повозрасните забораваме колку сме среќни и во колку добри услови живееме. Во ова видео споредбено е прикажано колку време му е...
Uncategorized ЉУБОВ И СЕКС

“Имаат секс, а не знаат што му прават на телото”, експерт за секс тврди дека училиштата треба да ги едуцираат децата за мастурбација

admin
Училиштата би требало да ги подучуваат учениците за мастурбирање уште на 11 годишна возраст, тврди експертот за темата секс, Надја Бокоди од Сиднеј. На оваа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Училишните клупи ќе останат празни – Утре почнува летниот распуст

admin
За околу 270 000 средношколци и основци, од кои околу 20 000 првачиња, утре е последниот училишен ден и почеток на летниот распуст. Учениците-полуматуранти овој...
ЗАБАВА

Недолично однесување: Ученик и стави корпа врз глава на професорката

Ferad Aruc
Живееме во еден модерен свет каде што времето е навистина сменето од порано. Меѓутоа, за жал многу работи во ова модерно време се заборавија. Основната...
ЖИВОТ

9 годишно девојче секое утро го носи болниот брат на грб во училиште (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Малата Жу покажува на дело што значи вистинска љубов помеѓу брат и сестра. Жу Дингшуанг, деветгодишно девојче од Гагнанан, град од југозападна Кина, животот веќе...
МАКЕДОНИЈА

Целосно изгоре основно училиште во Македонија

admin
Во пожар што избувна вчера попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско  Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во...