Tag : Фејсбук

ЗАБАВА

Фејсбук ја открива вашата емоционална состојба и нивото на интелигенција

admin
Според ново истражување  на Универзитетот Кембриџ, социјалните мрежи откриваат многу повеќе отколку што посакуваме, како на пример, нашата интелигенција, емоционалност и моментната емотивна состојба. Што е
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук Месинџер воведува нова опција која ќе ги израдува корисниците

admin
Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Основачот на интернетот: Време е Гугл и Фејсбук да бидат уништени

admin
Основачот  на интернетот Тим Бернерс-Ли смета дека кога-тогаш мора да биде урнат монополот на технолошките гиганти Гугл и Фејсбук. – Неприкосновеноста на Гугл и Фејсбук
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ја нарекуваат жива Барби, а кога ќе го видите нејзиниот Инстаграм профил ќе сфатите зошто

Ferad Aruc
Ангелица Кенова, станала позната на интернет, бидејќи изгледа како вистинска кукла. Оваа 30-годишна Русинка објаснила како живее со строгите родители, кои ја контролираат од мали
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Антонио Милошоски: Поднесувам неотповиклива проевропска оставка!

Ferad Aruc
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, со сатиричен статус се огласи на својот Фејсбук профил. Неговото обраќање, го пренесуваме во
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Проверете ги своите Фејсбук профили, лозинки се продаваат за 200 денари

admin
Лозинки за Фејсбук се појавија во продажба на „црниот веб пазар“ по цена од само 3,90 долари, додека лозинките за и-мејлови се продаваат по 2,70
ТЕХНОЛОГИЈА

Лозинки од Фејсбук профилите се продаваат за 200 денари…

Ferad Aruc
Лозинки од илјадници профили на социјалната мрежа Фејсбук на „Дарк веб“ се продаваат по цена од само 3,90 долари, односно околу 200 денари, а лозинки
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Проверете си ги податоците: Фејсбук бил хакиран

admin
Социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека денеска скоро 50 милиони корисници биле изложени на безбедносен проблем. Ранливоста во заштитата на податоци хакерите можеле да ја искористат
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук воведува нова опција која на многумина ќе им се допадне

admin
Софтверските инженери постојано тестираат десетици функции за да ги подобрат перформансите и да им олеснат да најдат содржини на Фејсбук. На тој начин социјалната мрежа
ЗАБАВА

Има толку безобразно презиме што и Фејсбук го блокираше: Политичарот во проблеми, не може да води кампања

admin
Локалниот политичар од Белгија неодамна стана вистински хит кога Фејсбук му ја забрани кампањата поради презимето. Неговото име е Лук Анус (26), а друштвената мрежа
ЗАБАВА

Слично на Тиндер: Фејсбук воведува опција за онлајн запознавање

admin
Почнувајќи од денес, луѓето во Колумбија ќе можат да создадат свој профил за онлајн запознавање на „Фејсбук”, а веројатно, ваквата опција наскоро ќе биде достапна
ЗАБАВА

Татко жестоко ја посрамоти својата ќерка на Фејсбук: На нејзиниот профил се појави срамотна порака

admin
Социјалните мрежи долго време беа резервирани за најголем дел млади луѓе, се додека и родителите не почнаа да се интересираат и користат Фејсбук, Инстаграм, Твитер
БАЛКАН ВЕСТИ ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Македонскиот „Dogs of War“ номиниран за најдобра кинематографија и уметничка насока: Се натпреварува за прво место на интернационален натпревар MyRodeReel

Ferad Aruc
Македонскиот „Dogs of War“ номиниран за најдобра кинематографија и уметничка насока, а се натпреварува за прво место на интернационален натпревар MyRodeReel. Дечките се единствената екипа