vesti24.mk

Tag : Фејсбук

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Со инвестиција од 300 милиони долари, „Фејсбук“ ќе помага на локални новинари

admin
„Фејсбук“ ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на социјалната
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Лажна порака на Фејсбук предупредува: Личните податоци на корисниците ќе бидат јавно достапни

admin
Кај одредени Фејсбук корисници ширум светот почна да кружи порака во која тие се предупредуваат дека нивните фотографии, разговори и податоци ќе бидат изложени пред
ЗАБАВА

Шестгодишно девојче се спаси од сигурна смрт со помош на Фејсбук

admin
Шестгодишно девојче од американската сојузна држава Мичиген се спасило од речиси сигурна смрт откако се засолнило и објавило фотографија од нејзиниот мртов татко на Фејсбук. На сликата
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кој е најдобриот ден и час за објави на Фејсбук, Инстаграм и Твитер?

admin
Доколку сакате да бидете забележани на Фејсбук и вашата објава да има многу коментари и допаѓања, најдоброто време за да ја поставите е помеѓу 12 и
ЗАБАВА

Форбс: Амазон најголем добитник, Фејсбук најголем губитник

admin
Многу милијардери изгубија дел од своето богатство поради турбулентната година, а најголем губитник меѓу нив е директорот на компанијата Фејсбук, Марк Закерберг, кој поради скандали
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук развива својa крипто-валута

admin
Социјалната мрежа „Фејсбук“ развива сопствена крипто-валута со која корисниците на месенџерот „ВатсАп“ ќе можат да извршуваат парични трансфери, пренесе Блумберг, цитирајќи информирани извори. За разлика
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук масовно дозволувал пристап до податоци на корисници

admin
Социјалната мрежа Фејсбук со години им дозволувала на најголемите светски технолошки компании пристап до личните податоци на корисниците и тоа значително повеќе отколку што кажуваат
ЗАБАВА

Како влијае Фејсбук врз менталното здравје?

admin
Научниците тврдат дека после одредено време на користење на социјалната мрежа Фејсбук можат да се почувствуваат симптоми на клиничка депресија. Веќе подолг период се зборува
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук тестира функција за блокирање на одредени зборови во нашите профили

admin
Некогаш имаме потреба да избришеме пораки од ѕидот на нашиот Фејсбук профил, бидејќи не сакаме да ги видат другите корисници. Во некои ситуации, содржината можеби
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Паника во светот: ФБ и Инстаграм паднаа во исто време, еве што значи тоа

admin
Бројни корисници ширум светот денес не може да се приклучат на своите профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм. Како што наведува „Индипендент“, страните на
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Паднаа“ Инстаграм и Фејсбук

admin
Корисниците ширум светот од утрово не можат да користат Инстаграм, Фејсбук и Фејсбук месинџер. Иако Фејсбук месинџер, апликацијата за испраќање пораки во поголемиот дел од
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Цукерберг со наредба до вработените, од сега може да користат само вакви телефони

admin
Извршниот директо на Фејсбук, Марк Цукерберг на својот тим му нареди да користи Андроид, пишува Њујорк Тајмс. Оваа одлука била донесена откако извршниот директор на