vesti24.mk

Tag : физичка активност

ЗАБАВА

Вежбањето и физичката активност го зајакнуваат телото и во поодмината возраст

admin
Ново истражување од Харвард покажува дека физичката активност е „во човечката ДНК“, но и дека вежбањето е директно поврзано со подолг животен век. Според истражувачите,...
ЗАБАВА

Овие 3 навики ве спречуваат да ги намалите килограмите

admin
На интернет можете да најдете милион содржини за тоа како можете да ги намалите килограмите. Штом ги прочитате тие совети, често мислите дека губењето на...