• Home
  • Филипини

Tag : Филипини

ЗАБАВА

Смртоносниот тајфун запре венчавка: Токму кога сакаа да танцуваат, се слушна тресок, сите врескаа и бараа спас (ВИДЕО)

admin
Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон подиумот за да танцуваа
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Морничава снимка од тајфунот на Филипини: “Доаѓа судниот ден!”

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појави снимка од тајфунот Мангкхут кој ги погоди Филипините, а истата потсетува на морничава сцена од хорор филм. На снимката се
ВЕСТИ СВЕТ

Видео: Тајфунот направи пустош на Филипини, со силни ветрови и обилни врнежи продолжи кон Кина

Ferad Aruc
Разорниот тајфун Мангкхут, што досега одзеде над 25 животи на Филипини, носи обилни врнежи и силни ветрови кон јужниот брег на Кина, објави Би-Би-Си. Властите
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Богаташка од Кувајт тврди дека Филипинските “слуги” не треба да имаат слободен ден ниту пасоши во себе

admin
Инстаграм ѕвездата од Кувајт, воедно и мејкап артистка Сондос Алкатан ја следат повеќе од 2,3 милиони следбеници, но се најде на удар на критики откако
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Скандалозно однесување на филипинскиот претседател: Бакна работничка во уста, таа се смееше, а луѓето аплаудираа

admin
Контроверзниот филипински претседател Родриго Дутерте се соочува со лавина на критики откако бакна во уста Филипинка која што работи во Јужна Кореја. Тоа се случило