vesti24.mk

Tag : филипче

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Со динамика на Филипче Македонија ќе има 158.000 вакцинирани до 2022 година, а Хрватска до крајот на мај ќе има 70% вакцинирано население

admin
Досега голем број на граѓани во регионот се вакцинирани против КОВИД-19, бидејќи самиот процес започна во некои држави дури од декември месец. Вакцинација во Македонија...
ВЕСТИ

Костов: Се што кажуваат Заев и Филипче за вакцините против корона е ветар во магла

admin
Кога ќе стигнат вакцините, имаме ли ние дата кога стигнуваат. Во моментов ценам дека информациите кои ни ги пуштат во врска со вакцините се ветар...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: На секој саат умира по еден човек, Филипче оставка веднаш!

admin
Во текот на последното деноноќие од 24 часа починаа 24 лица. Односно по еден човек на секој саат. Тоа се луѓе кои имале свои семејства,...
ВЕСТИ

Филипче прогнозираше пик од 2.000 заразени, а до денеска од корона вирус починаа 1.511 лица

admin
Во последните 24 часа како последица од коронавирусот починаа 24 лица, четири пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Куманово (64г), еден...
ВЕСТИ

Андоновска: Му подаруваме бел мантил на Филипче, наместо популизам да се симне меѓу здравствените работници и пациентите

admin
Крајно време е министерот Венко Филипче да облече бел мантил, да се соочи со реалноста и да оди помеѓу здравствените работници и пациентите каде што...
ВЕСТИ

Лидер: Сопругата на Филипче се подновила со нов луксузен Мерцедес!

admin
Ана Филипче, брачната другарка на министерот за здравство Венко Филипче деновиве се подновила со нов луксузен Мерцедес, објави Лидер. Како што дознаваме, сред Ковид-кризата, Филипче...
ВЕСТИ

Таравари: Филипче под итно треба да ги смени членовите на Комисијата за заразни болести

admin
„Јас да сум на место на министерот би се преиспитал и би ја викнал таа Комисија за заразни болести и би ја прашал за овие...
ВЕСТИ

24 часа по информацијата: Ни МНР ниту министерот за здравство Филипче не знаат кои се првите македонски граѓани во карантин за корона вирусот

admin
Министерот за здравсто Венко Филипче, денеска даде изјава во врска со коронавирусот. Нема информација кои се тројцата македонски државјани во карантин на бродот заробен во...