vesti24.mk

Tag : фотографии

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОТО: Ќе ви го стопат срцето – диви животни кои се најдобри пријатели на фотографите

admin
Погледнете длабоко во природата, и тогаш ќе ги разберете сите работи подобро. – Алберт Ајнштајн Кога фотографите одат во дивината, тие имаат тешка задача да
ЗАБАВА

Овие фотографии се вистинска магија, но тие ја покажуваат и суровата реалност на болните дечиња

admin
Професионалната фотографка Ангела Форкер, која фотографира новороденчиња, неодамна го започна проектот „Precious Baby“ во кој нејзини модели се болни бебиња и деца. Фотографиите се вистинска
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Манекенката Деми Роуз повторно позирала гола и ги запалила социјалните мрежи

Ferad Aruc
Манекенката Деми Роуз повторно ги провоцира припадниците на посилниот пол со новите фотографии, а едно е сигурно – тие не можат да одолеат на нејзината
ЗАБАВА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

admin
Нереалните стандарди за совршенство предизвикуваат стрес кај многу луѓе, бидејќи се плашат дека можеби не се доволно добри и дека нема да соберат доволно лајкови
ЗАБАВА

Фотографии од Вселената на супертајфунот Трами

admin
Астронаутот на меѓународната вселенска станица Александар Герст на Твитер објави фотографии од формирање на супретајфун над западниот дел на Тихи Океан. Тој тајфунот го опиша
ЗАБАВА

Селма Хаек и во 52-та година изгледа одлично

Ferad Aruc
Селма Хаек споделила неколку фотографии на својот Инстаграм профил, каде позира во бикини и без шминка, а нејзините следбеници останале без здив. Убавата актерка објавила
ЗАБАВА

Совети од фотограф како да направите што е можно подобри фотографии од летувањето

admin
Фотографот Мајкл Фар сподели совети како да направите најдобри фотографии од летувањето користејќи го својот смартфон. 1.Добро запознајте ги функциите на камерата на телефонот –
ЗАБАВА

Оваа старица има 120.000 следбеници на Инстаграм, нејзините фотографии ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

admin
Кимико Нишимота започнала да фотографира во 2001. година, кога имала 72 години, во следниот период остварила кариера на која можат да и позавидат фотографите аматери
Uncategorized ЗАБАВА

Сирте зборуваат за фотографијата на Сека покрај базен и за тоа како изгледа во бикини

admin
Сека Алексиќ важи за вистинска трендсетерка и некој кому му оди од рака кога стаува збор за модните новитети, а оваа пјачка уште пред почетокот
СВЕТ

(ФОТО) Досега невидено со човечко око: Фотографии од црвената планета Марс

Ivana
Европската вселенско летало околу Марс ја направи својата прва слика на површината на Црвената планета, и таа е неверојатна. Пред неколку недели леталото се спушти
СВЕТ

Се појавија фотографиите на преседатлот на клубот и фудбалерот во јавноста

Ferad Aruc
Рубио де Луке клуб во првата лига во Парагвај ја потресе светската јавност. Играчот на клубот Бернардо Габриел Кабалеро и преседателот на клубот Антонио Гонзалез се појавија
ЖИВОТ

Сопругата му погинала, а 4 години подоцна погледнал фотографии и останал во шок

Ferad Aruc
Рафаел Дел Кол ја изгубил својата сопруга Татјана во сообраќајна несреќа пред 6 години, а се што му останало од неа била нивната едногодишна ќерка, Реиса.