vesti24.mk

Tag : фотографии

ТЕХНОЛОГИЈА

Кога ги бришете фотoграфиите и податоците од смартфон – не сте избришале се

Ferad Aruc
Според најновата студија на чешката компанија „Аваст“, обичното бришење на фотографиите пред продажба на мобилниот телефон не е доволно за да се уништат податоците. Oбично
СВЕТ

Трагична приказна: Ги фотографирале своите деца на одмор, а не ни помислувале дека токму тие фотографии ќе им го загорчат животот

Ferad Aruc
Она што почнало како забавен семеен одмор, се претворило во вистинска ноќна мора. Лиса и Ентони Демари и своите три ќерки на возраст од 5,
ВЕСТИ

„Ако не ми дадеш 400 евра ќе ги објавам фотографиите“ – уценувана девојка од Гостивар

admin
Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Л. (29) од с.Врапчиште-гостиварско, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „уцена“. Во октомври 2017 година,
ЖИВОТ

ФОТО: Го сликала својот пријател како седи на карпа – се шокирала кога ја погледнала фотографијата одблизу

admin
Звучи навистина неверојатно, но изгледа дека постои некој „закон на универзумот“ по кој на фотографиите се појавуваат страшни работи во ситуации кога најмалку очекувате. Духовите