vesti24.mk

Tag : фотографија

ЗАБАВА

Ова семејство плати професионалец да ги фотографира во природа: Кога го видоа резултатот останаа шокирани, вакво нешто не сте виделе

admin
Велат дека фотографијата вреди повеќе од 1.000 зборови, во случајов 250 долари. Семејството Зарин стапи во контакт со средовечна жена, која се претставила како професионален...
ЗАБАВА

Оваа оптичка илузија ги збунува сите: Дали е ова шарена или црно-бела фотографија?

admin
Оваа фотографија, која се појави на интернет,  ги подели луѓето на оние кои гледаат бои и оние кои ја гледаат вистината. На фотографијата се наоѓаат...
ЗАБАВА

Само 1% од луѓето можат да ги пронајдат сите 16 лица на оваа фотографија- ќе успеете ли Вие?

admin
Познат бренд, еден од своите модели на мобилни телефони се одлучи да го престави на необичен начин. Како што тврдат тие само 1% од луѓето...
ЗАБАВА

Се фотографирале, а девојчето плачело и кажало морбидна работа: Никој не му веруваше, но кога ја видоа сликата ги полазија морници (ФОТО)

admin
На социјалните мрежи кружи фотографија која нема на кого не му влеа страв во коски. Моментот кој е овековечен со мобилен телефон на прв поглед...
ЗАБАВА

„Мамо, ова е мојата нова девојка“: Момчето открило премногу, поради оваа фотографија сака да “пропадне во земја“

admin
22-годишниот Мејсон Валанс неодамна направи една голема грешка за која доцна сфати, но вечно ќе се кае. Тој имал добра намера, да покаже на мајка...
ЗАБАВА

Погледнете ја добро оваа фотографија: Нема шанси веднаш да погодите што има на неа

admin
Постојат безброј природни и вештачки чуда што ги крие земјината топка, а за некои од нив не сме свесни додека не погледнеме од повисоко. Постојат...
ЗАБАВА

На оваа фотографија има три мотиви: Тоа што прво ќе го забележите открива многу за вас како личност

admin
Велат дека само генијалците за краток рок можат да воочат три различни мотиви на оваа фотографија. Но, важно е која прво ќе ја забележите. Еве...
ЗАБАВА

Првото нешто што ќе го видите на оваа фотографија открива многу за вашиот карактер

admin
Едноставните нешта можат да откријат многу работи за нашиот карактер. Што забележувате прво на сликата? Крокодил Ако прво го гледате крокодилот, вие веројатно сте многу...
ЗАБАВА

Ја фотографирал бремената сопруга, не ни претпоставил дека прави една од најубавите фотографии на светот (ФОТО)

admin
Бремената жена позирала на една плажа на Флорида, кога нејзиниот сопруг ја фотографирал баш во моментот кога се случило нешто неверојатно. Еден татко со својот...
ЗАБАВА

ФОТО: Се онесвестила среде венчавката и добила легендарна фотографија

admin
Кевин Кенеди Рајан е само еден во низата луѓе кои споделуваат на социјалните мрежи фотографии од нивната венчавка, што пак е сосема во ред. Таквите...
ЗАБАВА

Морничаво: Ја фотографирал неговата ќерка, но кога погледнал што има на сликата се соочил со хорор! (ФОТО)

admin
Џим Темплтон во 1964 година ја фотографирал својата петгодишна ќерка, но вистинскиот проблем настанал кога фотографијата е извадена. Иако од семејството Темплтон тврдат дека немало...
ЗАБАВА

Победа на трибините: Србин бакнува преубава Бразилка сред мечот во Москва (ФОТО)

admin
Фудбалот не е само нервирање. Напротив. Фудбалот пред се е уживање, а за тоа сведочи еден детал од трибините на московскиот стадион „Откритие арена“ за...