vesti24.mk

Tag : фотографија

ЗАБАВА

На оваа фотографија има три мотиви: Тоа што прво ќе го забележите открива многу за вас како личност

admin
Велат дека само генијалците за краток рок можат да воочат три различни мотиви на оваа фотографија. Но, важно е која прво ќе ја забележите. Еве
ЗАБАВА

Првото нешто што ќе го видите на оваа фотографија открива многу за вашиот карактер

admin
Едноставните нешта можат да откријат многу работи за нашиот карактер. Што забележувате прво на сликата? Крокодил Ако прво го гледате крокодилот, вие веројатно сте многу
ЗАБАВА

Ја фотографирал бремената сопруга, не ни претпоставил дека прави една од најубавите фотографии на светот (ФОТО)

admin
Бремената жена позирала на една плажа на Флорида, кога нејзиниот сопруг ја фотографирал баш во моментот кога се случило нешто неверојатно. Еден татко со својот
ЗАБАВА

ФОТО: Се онесвестила среде венчавката и добила легендарна фотографија

admin
Кевин Кенеди Рајан е само еден во низата луѓе кои споделуваат на социјалните мрежи фотографии од нивната венчавка, што пак е сосема во ред. Таквите
ЗАБАВА

Морничаво: Ја фотографирал неговата ќерка, но кога погледнал што има на сликата се соочил со хорор! (ФОТО)

admin
Џим Темплтон во 1964 година ја фотографирал својата петгодишна ќерка, но вистинскиот проблем настанал кога фотографијата е извадена. Иако од семејството Темплтон тврдат дека немало
ЗАБАВА

Победа на трибините: Србин бакнува преубава Бразилка сред мечот во Москва (ФОТО)

admin
Фудбалот не е само нервирање. Напротив. Фудбалот пред се е уживање, а за тоа сведочи еден детал од трибините на московскиот стадион „Откритие арена“ за
ЗАБАВА

Сакаше да направи “селфи“, во следниот момент се бореше за воздух (ВИДЕО)

admin
Некои луѓе за добро “селфи“ се подготвени на ризик. Таков е случајот и со ова момче. Качен на карпа, тој во позадина го снима немирното
ЗАБАВА

И се заледила крвта кога во телефонот видела нејзина фотографија: Тогаш никој немаше дома, не знам кој ме сликал

admin
Куќата беше заклучена, а немаше никакви траги од насилно влегување. Дебра Деметрио од Њукасл ги прегледувала фотографиите на својот мобилен телефон кога видела една која
ЖИВОТ

(ФОТО) Зошто вашите фотографии не се гламорузни на Инстаграм? Проблемот е во вас!

Ivana
Животот на влијателните инстаграмџики ни изгледа гламурозно, но голем труд е вложен во нивните постови за финално да изгледаат совршено. Една од повлијателните на оваа
ЗАБАВА

Фотографија од ајкула под брод полн луѓе ги преплаши социјалните мрежи: момент кој ретко се доживува (ФОТО+ВИДЕО)

Ferad Aruc
Фотографијата на која огромна ајкула плива под брод полн луѓе, неодамна предизвика хаос на социјалните мрежи. Сепак, најчесто поставувано прашање е дали ова е навистина
ЗАБАВА

Гоца Тржан со емотивна порака за сегашниот сопруг му возвраќа на поранешниот

admin
Пејачката ги разнежни фановите на Инстаграм кога објави емотивна порака упатена на нејзиниот сопруг. Гоца Тржан ја следат многубројни скандали во врска со нејзиниот поранешен