• Home
  • Франција

Tag : Франција

ВЕСТИ СВЕТ

Што се случува со шефот на Интерпол?

Ferad Aruc
Интерпол соопштил дека е запознаен со извештаите во врска со наводното исчезнување на Менг. Франција е загрижена поради исчезнувањето на шефот на Интерпол, Менг Хонвеи
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Шокантен напад врз девојка во Франција, погледнете ја снимката!

Ferad Aruc
Французинката Мери Лагер се движела низ улицата, додека позади неа се појавило момче што ѝ дофрлувало навредливи коментари. Мери Лагер е и нападната, а како
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Зошто детето што висеше од зграда во Париз го спаси емигрантот, а не човекот што го држеше?

admin
Светот го обиколи приказната за младиот емигрант од Мали што спаси дете во Париз. Пред два дена 22-годишниот Мамуду Гасама се искачи по балконите на
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

„СПАЈДЕРМЕН“ од Африка спаси детенце од сигурна смрт (ВИДЕО)

admin
Младиот имигрант од Мали, Мамаду Гасама, стана херој во очите на светската јавност откако се искачи по фасадата на зграда во Париз за да спаси
ЗАБАВА

НЛО прелетал покрај спасувачки хеликоптер во Франција?

Ferad Aruc
Неидентификуван летечки објект бил снимен како лета над францускиот брег и минува покрај спасувачките хеликоптер. Неверојатната снимка која настанала во 2014. година, станала вирална последните
ЉУБОВ И СЕКС

Фотографии кои го прикажуваат “Златното време” на француската порно индустрија (18+)

Ferad Aruc
За филмскиот продуцент Жерард Кикоин се смета дека е еден од главните “архитекти” за развивањето на француската порнографија. Помеѓу 1974 и 1984 година, Кикоин сними
ЖИВОТ

Неверување во Франција: Убавата Мане се испостави дека е прикриена џихадистка?! (видео)

Ferad Aruc
Младата пејачка од сириско потекло, која стана интернет сензација откако настапи во француското телевизиско натпреварување “The Voice”, го напушти шоуто поради критики и коментари на
Uncategorized

Викторија е секси “кукла на дување”, која има потрошено 34.000 евра за пластични операции

Ferad Aruc
30 годишниот модел од Кан, Франција има потрошено околу 34.000 ерва за да се трансформира во кукла на дување. Викторија Вајлд ги “средила” усните и
ЗАБАВА

Иако е помлад 18 години од неа, познатиот фудбалер од клубот “Марсеј” во врска со Памела Андерсон

Ferad Aruc
Најпознатата спасителка на плажа, Памела Андерсон конечно пронајде нова љубов. Минатата година на филмскиот фестивал во Кан, Памела се запозна со фудбалерот на клубот “Марсеј”,
Uncategorized

Париз се бори со поплавите: Нивото на реката Сена го достигна врвот…

Ferad Aruc
Седум париски станици за брзиот воз “RER C”, една од најкористените линии во главниот град на Франција, ќе останат затворени најмалку до 5-ти февруари поради
Uncategorized СВЕТ

Париз се бори со поплавите: Затворени се бројни паркови, Сена пристигнува до Лувр…

Ferad Aruc
Денес по налог на градските власти во Париз биле затворени неколку тунели, паркови и долното ниво на музејот Лувр, затоа што водостојот на реката Сена
ЖИВОТ

Брижит Бардо со порака до Холивуд: “Има многу глумици кои му се додворуваат на продуцентите за да добијат улоги, “силувањето е злосторство”, а “упорното флертување не е злосторство”

Ferad Aruc
Холивудските глумици кои јавно признавале за сексуалното насилство се наречени “лицемерни, смешни и неважни” од страна на француската глумица Брижит Бардо. Исто така, таа ги