vesti24.mk

Tag : фризура

МОДА

Новата фризура на Дуа Липа ќе биде хит и есенва!

Ferad Aruc
Кратката боб фризура летово беше во фокусот на вниманието. Дуа Липа веројатно е една од ИТ девојките која придонесе за уште поголема популарност на оваа...
ЗАБАВА

Сите мислеа дека нејзината коса е упропастена со дамки од фарба, но оваа фризура крие нешто досега невидено! (ВИДЕО)

admin
По бојадисувањето на косата сите мислеле дека фризерката не ја одработила работата како што треба. Но, под розовите бојадисани „дамки“ се крие вистинска уметност, а...
ЗАБАВА

Манекенка се шета со полициско обезбедување поради фризурата

Ferad Aruc
Манекенката од Нигерија, Чика Лан неодамна ја промовираше својата нова фризура под името “Медуза” која вреди вртоглави 40 милиони нигериска наира или 120.000 долари поради...
МОДА

„Мокри“ фризури за претстојното лето

admin
Убава коса на плажа не мора да значи беспрекорна и уредна фризура. Сепак постојат одредени правила за креирање незадолжителна фризура. Носете шише (не со вода)...
МОДА

Направи сам: Фризура за секоја пригода

admin
Ви претставуваме едноставна фризура , лесна за правење, а одлична за секоја пригода, од вежбање во фитнес сала до свечена вечера со партнерот… Не сите...