vesti24.mk

Tag : фросина ременски

ВЕСТИ

Ременски бега од одговорност: Не си давам оставка од потпретседател на Собранието, тоа не е партиска функција

admin
Потпретседателката на СДСМ и Собранието на Република Македонија, Фросина Ременски, која е осомничена во новата истрага за случајот Рекет, за перење на пари преку Меѓународниот...
ВЕСТИ

Фросина Ременски останува без пасош

admin
За пратеничката Фросина Фросина не беше побарана мерка притвор, туку само мерка на претпазливост. Само за Јасна Мандиќ, потретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски,...
ВЕСТИ

Спасовски се скара со Ременски: Собраниската комисија за безбедност делуваше како расштиман оркестар

admin
Новиот Закон за Агенција за национална безбедност ја скара власта, поточно пратеничката Фросина Ташевска Ременски и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Имено новото законско...