vesti24.mk

Tag : фудбалер

ЗАБАВА

Најголемиот измамник и неговите лаги: 20 години глумел дека е професионален фудбалер, а немал поим од игра (ВИДЕО)

admin
Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент за
СПОРТ

Нова фудбалска трагедија – почина 18-годишниот Фудбалер

Ferad Aruc
Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига
Uncategorized

Има 200 милиони евра и може да има сè што ќе посака, но тој е зависен само од една девојка

Ferad Aruc
Тој е еден од најталентираните фудбалери на денешницата и човек за чија заработка се зборува ширум светот, со оглед на тоа дека само за една
ЗАБАВА

Златан Ибрахимовиќ фотографиран денеска во Штип?

admin
Според читател на порталот Поглед.мк, светски познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ денеска е забележан во градот Штип, каде што истиот е и сместен во нов елитен
МАКЕДОНИЈА

На фудбалерот долго време му се заканувале – полицијата трага по убиецот

admin
Полицијата сеуште трага по убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше изрешетан викендов во скопски Аеродром. Мартин како што раскажуваат оние кои го познавале за телма, периодов