Tag : фустан

ЖИВОТ ЗАБАВА

Оваа девојка била избркана од Лувр поради фустанот (ФОТО)

Ferad Aruc
Австралиската блогерка и Инстаграм ѕвезда тврди дека нејзиното срце е скршено откако не ѝ дозволиле да влезе во парискиот Лувр поради премногу провокативниот фустан. Њуша
ЗАБАВА

Светот полуди по новиот моден хит: Се повеќе невести го бараат овој детаљ на своите венчаници кој е многу практичен (ФОТО)

admin
Совршен фустан за совршениот ден е сон на секоја невеста. Кога планираат како ќе им изгледа венчаницата, многу невести се одлучуваат за практичен фустан и
ЗАБАВА

Фустанот ѝ попушти на раперката, па ги покажа градите додека настапуваше (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Ники Минаж (35) на фестивалот “Made in America” во Филаделфија имаше толку енергичен настап што нејзиниот фустан не можеше да издржи. Додека танцувала од минијатурниот
ЗАБАВА

ФОТО: Со години нејзината мајка го носела овој фустан и сите ѝ се смееле- кога самата го открила вулгарниот детаљ, веднаш го фрлила

admin
Сите ние имаме барем едно парче облека во гардероберот, што не сакаме да го носиме, бидејќи ни е непријатно во него. За некои тоа се
ЗАБАВА

Матурантка нарачала убав, црвен фустан: Кога го проба тоа што го доби сфати дека вака сигурно нема да оди на матура (ФОТО)

admin
За голем број тинејџерки, матурската вечер претставува еден од најважните случувања во животот кога во гламурозно издание ќе зачекорат во светот на возрасните. Бидејќи поголемиот
ЗАБАВА

(ФОТО) Рита Ора повторно во фокусот: Провоткативна до коска на црвен тепих во Берлин

Ivana
Популарната пејачка Рита Ора речиси постојано ги привлекува медиумите по нејзиниот разголен стил, но овој пат се случи спротивното. Таа обично избира провокативни и разголени
ЗАБАВА

Моника Белучи на 53 годишна возраст е вистинска femme fatale

Ferad Aruc
Убавата италијанска актерка воодушеви со својата појава на филмскиот фестивал во Лос Анџелес. Белучи во креација на Долче и Габана покажа дека голотијата како и
ЗАБАВА

(ФОТО) Голите гради во прв план: Ќерката на познатиот пејач без градник ги распамети мажите!

admin
Таа важи за една од најзгодните млади дами во Србија и е ќерка на познатиот пејач Милан Топаловиќ Топалко. Хелена отсекогаш привлекувала внимание, пред се