vesti24.mk

Tag : ХАШИМ ТАЧИ

БАЛКАН

Косовскиот премиер Харадинај гo смени врвот на безбедносните служби

Ferad Aruc
Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, побара оставка од министерот за внатрешни работи, Фљамур Стефаја, и од шефот на тајната служба, Дритон Гаши, поради контроверзното апсење и
БАЛКАН МАКЕДОНИЈА

Приштина и Тирана со жестоки критики за одлуката на Иванов да не го потпише законот за двојазичност

Ferad Aruc
Законот со кој се воведува двојазичност на целата територија на Македонија ја вжешти атмосферата во државата, но очигледно влијаеше и на нашите соседи. Во ист