vesti24.mk

Tag : хеликоптер

ЗАБАВА

Невозможна мисија: Хеликоптерско спасување при снежно невреме (ВИДЕО)

admin
Речиси цела Централна Европа е под снежни наноси, при што некаде покривката е дебела и до два метра, па телевизиите и интернетот се преполни со
ЗАБАВА

Бебе се роди во хеликоптер за време на лет над Хрватска

admin
Во хеликоптер од типот „Ми-8 МТВ“ на хрватското Воено воздухопловство за време на итен медицински лет од островот Раб, се роди женско бебе. Мајката го
СВЕТ

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Наместо да го спаси, хеликоптер уби човек

Ivana
Хеликоптерско спасување, кое заврши со трагичен крај токму поради нестабилноста на леталото. За да бидеме појасни да ја раскажеме целата приказна. Прво несреќа се случува
ВЕСТИ СВЕТ

Хеликоптерска несреќа во Грција,двајца загинати

admin
Двајца го загубиле животот а едно лице било повредено кога паднал хеликоптер во близината на главниот град Атина. Двајца го загубиле животот а едно лице
Uncategorized

Се урна бугарски воен хеликоптер, загина пилот

admin
Еден од пилотите на бугарскиот воен хеликоптер кој денеска се урна во водите на Црното Море при воена вежба почина од повредите во Воената болница
Uncategorized

Турција во жалост, 13 загинати во хеликоптерска несреќа

admin
13 припадници на турските вооружени сили загинале во хеликоптерска несреќа во околината на Ширнак,Југоисточна Турција. 13 припадници на турските вооружени сили загинале во хеликоптерска несреќа