vesti24.mk

Tag : хемоглобин

ЗДРАВЈЕ

10 намирници кои го зголемуваат нивото на хемоглобин во крвта

admin
Сигурно сте чуле за хемоглобин, но знаете ли која е неговата функција во организмот? Овој протеин и дава боја на црвените крвни клетки. Главна состојка