• Home
  • холандија

Tag : холандија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Рената Дескоска: Ќерката на Никола Димитров доби стипендија, но никој не е дискриминиран

Ferad Aruc
Во случајот со стипендирањето на ќерката на Никола Димитров, нема ниту нејзино привилегирање, ниту дискриминирање на кој било друг кандидат, вели поранешната министерка за образование
Uncategorized ЖИВОТ

(ВИДЕО) Холандскиот премиер истури кафе пред една хигиеничарка: Погледнете ја неговата реакција

admin
Холандскиот премиер Марк Руте излегувајќи од зграда случајно истури кафе. И покрај тоа што хигиеничарката беше до него, тој го зема џогерот да избрише. Погледнете:
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и
ЖИВОТ

Бизарна реалност за девојките од Red Light District: “Уринираа на нас, нè исмеваа и продаваа како предмети!”

Ferad Aruc
23 часот пред полноќ, две момчиња се приближуваат кон еден од излозите на најпознатиот секс кварт на светот. На излогот се “изложени” девојки во чипкаста
ВЕСТИ СВЕТ

Марк Руте :Проблемот со договорот за бегалците не потекнува од Турција,туку од Грција

admin
Марк Руте рече дека Турција го одржа зборот што се однесува до договорот за бегалците,но дека вистинскиот проблем го предизвикува Грција. Премиерот на Холандија Марк