vesti24.mk

Tag : ХОЛЕСТЕРОЛ

ЗАБАВА

Намалете го холестеролот со помош на цитрусните овошја

admin
Поради ниската енергетска вредност го намалува ризикот од дебелина, додека високата содржина на антиоксиданти го намалува ризикот од хронични болести. Цитрусното овошје е вистински еликсир
ЗАБАВА

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

admin
Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата
ЗАБАВА

Збогум на зголемениот холестерол, мaснотиите и триглицеридите

admin
Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки! Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква. Прво што треба
ЗДРАВЈЕ

Најдобриот лек за намалување на триглицериди и холестерол

Ferad Aruc
Овој природен лек за холестерол и триглицериди им се препорачува на сите кои веќе долго имаат проблем со вишокот маснотии во крв, но и на
ЗДРАВЈЕ

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

Ferad Aruc
Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата