vesti24.mk

Tag : Хотел

ЗАБАВА

Се договориле да имаат секс маратон, во 7 „рунда“ тој починал

admin
Маж во средни години и неговата партнерка се натпреварувале кој прв ќе се откаже од „секс-маратонот“ закажан во хотелска соба, а во седмата „рунда“, тој
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Хотел од чудо: Сместен е во рударска јама, 16 ката под земјата, а од цената ќе ве заболи глава (ВИДЕО)

admin
Луксузен хотел кој ќе биде отворен во вторник во Шангај на гостите со подлабок џеб ќе им понуди шанса за многу длабок сон, јавува „АП“.
ЗАБАВА

Дознајте за што плаќате: Еве што всушност означуваат ѕвездичките на хотелите

admin
Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На
ТРАВЕЛ

Незаборавен летен одмор во Sea Star Boutique Hotel Алања-Турција (Маркетинг)

Ferad Aruc
Во рајот на туризмот во Алања-Турција хотелот Sea Star Boutique Hotel, кој се наоѓа во приватен залив каде што се среќава зеленото и синото. После
СВЕТ

Силна експлозија во Анкара, пристигнуваат возила на брза помош

Ferad Aruc
Силна експлозија одекнала пред неколку моменти во турската престолнина Анкара. Според првичните информации причината за експлозијата е протекување на гас во една од владините згради. Според турските медиуми
СВЕТ

Скокнаа од хотелот нападнат од терористи и избегнаа масакр (видео)

Ferad Aruc
Кога талибаните го нападнаа хотелот “Intercontinental” во Кабул, гостите се обидувале да се спасат како што знаат и умеат. Пет вооружени борци со самоубиствени елеци