vesti24.mk

Tag : Храна и пијалаци

ЗАБАВА

Ова е плодот што содржи најмногу витамини

admin
Претставува невисокa грмушка која достигнува околу метар во височина. Листовите се широки и силно сечени. Плодовите се мали собрани во гроздови, и личат на обичното...
ЗАБАВА

Пијалок за зајакнување на имунитетот кај деца и возрасни: За заштита од грип и вируси

admin
Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува помалку стрес. Можете да му обезбедите на организмот имунолошка одбрана со еден пијалок. Сето тоа се наоѓа во...
ЗАБАВА

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

admin
За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите ражничи од компири и сланина. Потребни состојки: 8 компири 12 парчиња сланина Сол 8 стапчиња за ражничи Начин...
ЗАБАВА

3 машки хороскопски знаци кои паѓаат на раскошни жени кои имаат што да покажат

admin
Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да...
ЗАБАВА

Еве зошто е важно да се внесува грејпфрутот во секојдневната исхрана

admin
Постојат три вида грејпфрут – жолт, розов и црвен. Розовиот и црвениот грејпфрут се нутриционистички побогати од жолтиот, содржат поголеми количини на биоактивни соединенија и...
ЗАБАВА

Рeцепт за супер салата: Намалете 2 кг за два дена!

admin
Ги отстранува сите насобрани токсини и ја стабилизира цревната микрофлора Дали сте слушнале за супер салатата, позната по целосното чистење на телото и намалување на...
ЗАБАВА

Направете ги денес, уживајте цела зима: Домати со феферонки

admin
Направете брза зимница, домати и феферонки. СОСТОЈКИ: 1 кг. домати 1 кг. пиперки 5 феферонки магдонос 3 лажици сол пола целер ПОДГОТОВКА: Се мијат и...