vesti24.mk

Tag : храна

ЗАБАВА

Измерете со рака: Колку треба да јадете за да не се здебелите

admin
Експерти од Сиднејскиот универзитет ја открија формулата за количеството на храна што ни е потребна, а која воедно нема да ги зголеми нашите килограми. Тие
ЗАБАВА

Многу работи правите погрешно: Неверојатни трикови за сечење и сервирање на овошје и зеленчук (ВИДЕО)

admin
За да направите овошна салата, често правите вистински неред во кујната. Правите грешки во сечењето на овошјата, а ова видео ќе ви покаже неверојатни трикови.
ЗАБАВА

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат цело богатство само да ја гледаат како јаде (ФОТО)

admin
Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда Фаје (25) го
ЖИВОТ ЗАБАВА

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

admin
Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото
ЗАБАВА

Го избегнуваме поради аромата, но важно е да го јадеме: Како лукот влијае на нашето тело и здравје?

admin
Тој има наметлива арома и вкус и дури може да го исплаши вампирот! Тој е исто така меѓу најсилните природни имунолошки стимуланси, но неговата сила не
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Цитронот е здрав, но ако пиете лекови мора да бидете многу внимателни со него

admin
Без оглед колку благотворни дејства има цитронот, со него треба да бидете многу внимателни доколку пиете лекови, бидејќи оваа комбинација може да предизвика несакани реакции.
ЗАБАВА

Избегнете го труењето со храна, дознајте колку време може да стојат салатите, сармата, месото и колачите

admin
За време на празниците малку внимание се обрнува на овој момент, но труењето со храна може да го влоши вашето здравје, како и празничниот одмор
ЗАБАВА

Овие работи не смеете да ги јадете ако веќе сте наполниле 30 години

admin
Најголемата корист од зрелоста е дека вие сте потполно слободни во вашите постапки. Вклучувајќи го и изборот на храна. Но кога стомакот расте и вредностите
ЗАБАВА

Со овие намирници грешите при постењето: Се продаваат како посни, но не се

admin
Иако сигурно строго внимавате што јадете, за време на постот се случува понекогаш да консумирате нешто за што не сте сигурни дали е од животинско
ЗАБАВА

Храна која ја ќе ви помогне да ја победите нервозата

admin
Кога сме под стрес, често јадеме претерано, особено големи количини на мрсна и слатка храна. Но, иако таквата храна помага краткорочно да се чувствуваме подобро,