• Home
  • Хрватска

Tag : Хрватска

Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена
БАЛКАН

Вака падна хрватскиот Ескобар: Еве што пронајде полицијата во металните контејнери пристигнати од Панама

Ferad Aruc
Хрватската полиција во акцијата „НАНА“ во риечкото пристаниште заплени 100 кг. кокаин шверцуван од Јужна Америка во Хрватска. Во таа прилика се уапсени десетина луѓе,
БАЛКАН

Македонец прогласен за најдобар хирург во Хрватска

Ferad Aruc
Толку човечност, великодушност и емпатија спрема пациент одамна немам видено. Ме оперираше и мене и моите двајца браќа, душа од човек. Многу ви благодарам докторе.
БАЛКАН

Еве колку заработуваат претседателите на земјите во регионот

Ferad Aruc
Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот
БАЛКАН

Балканот пишува за блиндираното Ауди на српскиот претседател: Моќното возило предизвикало внимание од целиот регион, а еве кој му го подарил

Ferad Aruc
Одлуката на обезбедувањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тој во Загреб да се вози со своето претседателско “Audi A8L”, предизвикала големо внимание во хрватските
БАЛКАН

Ортопед од пеколот: „Ме праша дали сопругот, кога прв пат ме е…, го направил тоа од напред или од назад“

Ferad Aruc
Една од најгледаните емисии во Хрватска, „Провјерено“, донесува несекојдневна приказна за лекар ортопед во Загреб, кој со своите пациенти се однесува многу непристојно, безобразно и
БАЛКАН

На Балканот ровари телефонска измама! Ако се јавите на овој број ви отиде платата или пензијата

Ferad Aruc
Поради тоа што се јавиле, од сметките им е земена сума на пари. Многу жители од Ѓаково наведуват дека се жртви на превара по пат
ЗАБАВА

Оваа девојка е иста како Ким Кардашијан! – Галерија – С**С БОМБА

Ferad Aruc
Хрватската шминкерка Јелена Периќ (26) со нејзините фотографии на Инстаграм ги збунува луѓето, бидејќи нејзината сличност со познатата Ким Кардашијан е неверојатна. Таа објавува фотографии
БАЛКАН

Разбиена група во Хрвтска и Словенија, присилувале Кинези да работат во кол-центри

Ferad Aruc
Благодарение на заедничка акција на словенечките и хрватските безбедносни сили, прекинат е меѓународен ланец на организирана криминална група што се занимавала со трговија на луѓе.
СВЕТ

Црква изградена врз гробишта: Сега во неа одекнуваат крици од мртви деца!?

Ferad Aruc
Црквата Света Марија и светците во Ворео во Велика Британија веќе со децении им втерува страв во коски на верниците. Откако многумина се пожалија дека
ЗДРАВЈЕ

Револуционерно откритие: Хрватски научник и неговиот тим на чекор од лечење на еден од најстрашните тумори

Ferad Aruc
Тим од научници, меѓу кои има и еден хрватски експерт, се на прагот да излечат еден од најстрашните тумори на денешницата. Професорот од одделението за
БАЛКАН

Германците шокирани: “Учебниците по историја во Хрватска и Србија ги учат младите меѓусебно да се мразат”

Ferad Aruc
Агенцијата “Deutsche Presse Agentur”, која ја пренесуваат повеќето најважни медиуми од германско говорно подрачје, во еден текст овие денови се позанимавала со школските учебници во