vesti24.mk

Tag : Хрватска

СВЕТ

НЕМА РАБОТНИЦИ НИТУ ЗА 1000 ЕВРА ПЛАТА: Увезуваат дури 12.000

Ferad Aruc
Октомври беше еден од најдобрите месеци за градежниот сектор во последните години во Хрватска. Растот во однос на претходниот месец беше за 3%, а во...
СВЕТ

ГАЛЕРИЈА: Балканот под снег – ќе се префрлат ли врнежите во Македонија?

admin
Улиците во Љубљана се покриени со снег. Снежната бура од планините се пресели на улиците во Словенија. Големата количина на снег направи вистински хаос во...
СВЕТ

Хрватска завеана: Обилни врнежи од снег, силен ветер и хаос на патиштата

admin
Снежно невреме ја зафати Хрватска и предизвика големи проблеми во сообраќајот. Според загрепски медиуми, снег паѓа во Капела, на Сљеме, Горски Котар. Влажните и лизгави...
БАЛКАН ВЕСТИ

Голема акција за апсење во Хрватска поради аферата „Агрокор“

admin
Уапсени се четворица од поранешните клучни раководители на концернот „Агрокор“ во Хрватска, во акцијата што почна рано утрово, а во чии рамки е претресена и...