vesti24.mk

Tag : христијан мицкоски

ВЕСТИ

Мицкоски: Народот се крева и бара крај на овие неправди од СДСМ и Заев, затоа на Македонија и треба обнова и за таа обнова заедно ќе се избориме

admin
Ќе ми дозволите најпрвин да ви се заблагодарам за вашето присуство, што одвоивте дел од вашето ценето време да биде денеска овде со нас да...
ВЕСТИ

ФОТО: Мицкоски оствари средба со општинскиот комитет во Карпош

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со општинскиот комитет во општина Карпош, а по тој повод објави и статус на својот Фејсбук профил. -Остварив посета...
ВЕСТИ

Мицкоски: Заевизмот паѓа, Обновата доаѓа!

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека доаѓа обновата на Македонија. -Да си ја направиме Македонија горда, достоинствена, онаква...
ВЕСТИ

Мицкоски: Повеќе не сум сопственик на удел на хидроцентралите, ги повикувам останатите од власта кои тераат бизнис и имаат функции истото да го направат

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Макфакс откри ексклузивна информација, изјавувајќи дека тој веќе не е сопственик на удел на хидроцентралите од 7 проценти....
ВЕСТИ

Ќе ја победиме власта, ќе ја ставиме Македонија на брза трака, ќе бидеме дел од ЕУ и ќе ги корегираме сите грешки

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на гостуањето во емисијата „24 Отворено“ на Телевизија 24 истакна дека ќе ги корегира сите грешки на владата во изминатиов период кои...
ВЕСТИ

Мицкоски: Доколку сега има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласа разлика

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред...
ВЕСТИ

„Мораме нешто да смениме, мораме да го вратиме оптимизмот и духот на сметките на нашите граѓани“

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски даде интервју за радио емисијата Македонски корени од Сиднеј. На прашањето до  кога политичарите  во Македонија ќе се бават со...
ВЕСТИ

АНКЕТИТЕ ПОКАЖУВААТ: Мицкоски со најголем раст на рејтингот, ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

admin
Најновите спроведени анкети на барања на дел од медиуми, покажуваат дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е политичар кој има најголем раст на рејтингот кај...
ВЕСТИ

Мицкоски: Ќе испратам писмо до нашите сестрински партии од ЕНП да ни помогнат да добиеме датум за преговори

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Детектор на телевизија Сител најави дека ќе испрати писмо до Европската Народна Партија во кое ќе побара...
ВЕСТИ

Мицкоски во посета на месниот комитет Панде Кајзеро во Битола

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со членовите на месниот комитет Панде Кајзеро во Битола. -Остварив посета на месниот комитет Панде Кајзеро и одржав состанок...
ВЕСТИ

Мицкоски од Битола: Правда мора да има, апсолутна правда за победа и обнова на Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Битола ја започна својата нова кампања „Обнова на Македонија“. Тој на својот Фејсбук профил вели дека со жителите...
ВЕСТИ

ВМРО – ДПМНЕ од Битола ја почна кампањата „Разговори за обнова на Македонија“

admin
Ние од денес тргнуваме по домовите, улиците и булеварите за на граѓаните да им ја раскажеме нашата приказна и со нив во нашата предизборна програма...
ВЕСТИ

Мицкоски за МИА: Ние сме подготвени на избори сега и веднаш, тоа е императив за граѓаните затоа што Македонија се води во погрешна насока

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА говори за повеќе теми, меѓу кои и предвремени избори. Последниот ваш став во врска со предвремните...