vesti24.mk

Tag : христијан мицкоски

ВЕСТИ

Мицкоски: Ова е прв голем чекор до финалната победа, еве каде ВМРО-ДПМНЕ доби градоначалници во прв круг

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски прогласи победа на опозицијата на локалните избори, посочувајќи дека резултатот од денешното гласање не е финална победа, како што рече,...
ВЕСТИ

Мицкоски: Победивме во Бутел, во убедливо водство сме во Аеродром и Ѓорче Петров

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференцијата ја објави големата победа на локалните избории. Како што вели тој, ова е победа на хероите и...
ВЕСТИ

Мицкоски: Заврши времето на наши и ваши сега е времето за новата иднина

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши и дека...
ВЕСТИ

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, ќе имаме најголем број на гласови, тоа го покажуваат анкетите но и расположението кај луѓето

admin
Народот е незадоволен, луѓето се целосно разочарани, затоа што се излажани и измамени од оваа власт, затоа што не чувствуваат ништо подобро, еве 52 месеци...
ВЕСТИ

Мицкоски: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ нема да користат трошоци за репрезентација и службени автомобили

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, потенцираше дека идните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ нема да користат...
ВЕСТИ

Мицкоски: СДСМ немаат програма, единствено што прават е поткуп, како во Битола, каде ги фатија како носат црни вреќи

admin
„Од власта немаат ниту план, ниту програма. Направиле флаери каде ги нудат истите ветувања пред 4 години и мислат дека народот пак ќе го прелажат....
ВЕСТИ

Мицкоски: Излезете на избори и не дозволувајте да ви ја украдат иднината

admin
„Сакам најголемиот аларм да го испратам до луѓето во Пробиштип, до луѓето во Македонија, излезете на избори за да не дозволиме да ни ја украдат...
ВЕСТИ

Мицкоски: Шилегов не ги реализираше клучните ветувања, нема почист воздух и сообраќајниот хаос не е решен

admin
Во вчерашното гостување во емисијата „ Клик Плус“ на Тв 21 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Шилегов не ги реализирал клучните ветувања, нема...
ВЕСТИ

Мицкоски: Откажување од службено возило и репрезентација, ќе биде прво што ќе им кажам на новите избрани градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

admin
Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во дебатниот магазин на ТВ21 истакна што е првото нешто што ќе им го каже на новите избрани градоначалници...
ВЕСТИ

Мицкоски: Не чека нова енергетска криза, владата прави зделка од 50 милиони евра на увоз на јаглен зошто ископот во РЕК затаи

admin
ЕЛЕМ и МЕПСО ги банкротираа со лошите енергетски политики, па се обидуваат да ги спасат со 50 милиони евра од државата. Но, државата ги нема...
ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

admin
Денеска 12.10.2021 година ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи Централен митинг во Скопје. Настанот ќе започне во 20:00 часот на Плоштад Филхармонија, на кој говор ќе има претседателот...
ВЕСТИ

Претседателот на ЕПП Доналд Туск: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и кандидатите за локалните избори- имате брилијантен тим

admin
Како ваш посветен и лојален сојузник, сега и секогаш Ве повикам да излезете на изборите и да го дадете вашиот глас за кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ....
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите јасно покажуваат – Мицкоски со најголема доверба, СДСМ ги губи изборите, народот сака иднина

admin
Анкетите на Прорисрч јасно покажуваат – ВМРО-ДПМНЕ со 6.3% пред СДСМ, претседателот Христијан Мицкоски со 5% пред Заев. Анкетата на Прорисрч покажува дека граѓаните во...