vesti24.mk

Tag : Хроника

ВЕСТИ

Ограбена аптека во скопски Чаир, на сопственикот му се слошило и починал

admin
Синоќа околу 20 часот во аптека на ул.Џон Кенеди едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет, настанот во полиција е...
ВЕСТИ

Непознат велосипедист удрил во малолетен пешак и избегал – еве ги деталите

admin
На 21.09.2021 во 12.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Диме Димески“ во Прилеп, велосипед управуван од засега непознат возач удрил во малолетен...
ВЕСТИ

Во Скопје казнети 224 возачи, 20 останале без возачка дозвола

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
ВЕСТИ

Маж ќе одговара за „недозволена трговија“, еве што најде полицијата во неговото комбе

admin
Денеска (21.09.2021), на локалниот пат Радишани- Побожје, кон с.Танушевци, скопско, при контрола на комбе „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.А. од с.Танушевци, полициски...
ВЕСТИ

За пукањето во теолошкото училиште осомничен е 41-годишник од Тетово

admin
Тетовската полиција информира дека е расчистен случајот со пукањето во објектот на средното теолошко училиште во градот кое беше пријавено вчера.  За истрелите ќе биде...
ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: Млад Сириец пронајден мртов во кумановско 

admin
Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20 годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово. Вчера...
ВЕСТИ

Санкционирани 86 возачи на мотоцикли

admin
Во текот на вчерашниот ден (19.09.2021) спроведена е  зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на...
ВЕСТИ

ФОТО: Ќерката на познат бизнисмен се преврте со својот џип во центарот на Охрид

admin
Ќерката на познат охридски бизнисмен вечерва се преврте со својот џип џипот се преврте на улица во Охрид, за среќа нема жртви. Сообраќајот на улицата...
ВЕСТИ

МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ ВО ШОК: Повеќе лица нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка во Велес

admin
Денеска (19.09.2021) околу 09.00 часот во полициска станица при СВР Велес е извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според...
ВЕСТИ

Го земал пиштолот на татко му, па сам се повредил 28 годишен крушевчанец – ова се деталите

admin
На 17.09.2021 во 21.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во Општата болница Прилеп бил донесен Е.И.(28) од с.Алдинци, крушевско, со повреда од огнено...
ВЕСТИ

Нелегално се превезува огревно дабово дрво

admin
На 16.09.2021 околу 20:30 часот, при извршена контрола на локален пат помеѓу кичевските села Челопеци и Орланци, полициските службеници од ОВР Кичево затекнале товарно возило...
ВЕСТИ

Нелегално се превезува огревно дабово дрво

admin
На 16.09.2021 околу 20:30 часот, при извршена контрола на локален пат помеѓу кичевските села Челопеци и Орланци, полициските службеници од ОВР Кичево затекнале товарно возило...
ВЕСТИ

Тетовец ги нападнал братот, неговата сопруга и малолетна ќерка

admin
Тетовската полиција вчера добила пријава околу 40-тина минути по полноќ. -Р.Д.(46) од Тетово пријавил дека околу 23 часот пред нивниот семеен дом, неговиот брат С.Д....