vesti24.mk

Tag : цвекло

ЗАБАВА

ЦВЕКЛОТО Е ИЗВОР НА ЗДРАВЈЕ! Го регулира крвниот притисок, го намалува холестеролот и ја стимулира функцијата на црниот дроб!

admin
Цвеклото е двегодишно коренестоо растение, со црвен вретеновиден корен и темно зелени лисја со црвени вени. Тоа е една од најкорисните и најлековити култури од...
ЗАБАВА

Цвекло наместо лекови- дар од природа против болести, особено против оваа!

admin
Го зајакнува имунитетот, го регулира крвниот притисок, го намалува холестеролот, ја стимулира функцијата на црниот дроб, ги потиснува туморите… Ниту еден зеленчук нема толкава количина...
ЗАБАВА

Ни коронавирус ништо не му може: Зајакнете го имунитетот со овој природен сок

admin
Исклучително лековито и здраво, цвеклото е идеална намирница за зајакнување на целиот организам, особено за имунитетот и би требало да си го подготвувате во сезоната...
ЗАБАВА

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

admin
Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје. СОСТОЈКИ: сирово излупено цвекло јаболко корен од целер морков 1 шолја бадемово или...
ЗАБАВА

Тоа што го мислиме за храната било само мит: Слабокрвноста не се лечи со цвекло, а јајцата не го креваат холестеролот?

admin
Нутриционизмот е област која е подложна на ширење на на погрешни информации и митови за исхраната. Причините за ова се бројни, но повеќето се сведуваат...
ЗДРАВЈЕ

Мозокот кај постарите луѓе почнува да работи како кај млад човек: Овој сок е чудо на природата!

admin
Освен што ги регулира процесите во мозокот, исто така може да помогне во стабилизирање на притисокот. Пиењето сок од цвекло пред тренинг може да го...