vesti24.mk

Tag : цвет

ЗАБАВА

Убиец на едно сетило: Погледнете зошто овој цвет го нарекуваат смрдлив ЛЕШ (ВИДЕО)

admin
Според податоците на Конгресната библиотека на САД, растение со најголем цвет во светот се нарекува „Rafflesia arnoldii“ и може да достигне големина на чадор. Овој...