vesti24.mk

Tag : Цигари

ЗАБАВА

Колку треба да се воздржувате од пушење за да ги оставите цигарите еднаш засекогаш

admin
Постојат многу опции кои можат да ви помогнат во целост да престанете со пушење, како што се никотински фластери, гумите за џвакање и таблети. Покрај
ЗАБАВА

Овој начин на чистење штети исто како 20 испушени цигари дневно

admin
Норвешката студија наведува дека производите за чистење можат да имаат исто влијание врз човековото здравје како и пушењето една кутија цигари дневно. Редовното користење на
ЗАБАВА

Еве колку треба да се воздржувате од пушење за да ги оставите цигарите еднаш засекогаш

admin
Постојат многу опции кои можат да ви помогнат во целост да престанете со пушење, како што се никотински фластери, гумите за џвакање и таблети. Покрај
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Барате причина да престанете со пушењето: Предизвикува 17 видови на рак, а само една цигара содржи 10 страотни супстанци

admin
Цигарата има 7.000 хемикалии и пушачите умираат 10 години порано. Оние што пушат помеѓу 1 и 14 цигари дневно, се со осум пати поголеми шанси да
ЗАБАВА

Никако не консумирајте кафе и цигари на празен стомак, еве зошто

admin
Многумина не можат да го започнат денот без утринско кафе и цигари, не размислувајќи колку е опасно за нивното здравје. Бројни студии покажуваат дека црно
ЗАБАВА

Двегодишно дете зависно од цигари: Пуши по 40 на ден, а му ги купува неговата мајка- еве ги деталите

admin
Две и полгодишниот Рапи Ананда Памунгкас од Индонезија е зависен од никотин, а цигарите му ги купува неговата мајка. Проблемите се јавиле кога детето почнало да собира
ЗАБАВА

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Ова двегодишно дете е навлечено на цигари- пуши по две кутии дневно (ВИДЕО)

admin
Двегодишното момче Рапи Ананда Памунгас од Сукамбуи во Индонезија пуши по две кутии цигари дневно, пишува Дејли Мејл. Имено, таа лоша навика ја стекнал така
ЗАБАВА

Зошто се дебелееме кога ќе престанеме да пушиме цигари?

admin
Со пушење цигари се зголемува физичката активност и се намалува внесувањето на храна, а кога ќе престанеме да пушиме цигари, се добива спротивен ефект. Пушачите,
ЗАБАВА

Ако пушите цигари и пиете алкохол, оваа вест мора да ја прочитате!

admin
Алкохолот и тутунот глобално претставуваат поголема опасност за човековото здравје отколку нелегалните дроги – покажува едно големо истражување, објавено во списанието “Addiction”. Во извештајот, насловен
ЗДРАВЈЕ

(ВИДЕО) Детално како никогаш досега: Еве што ви прават цигарите

admin
Аманда Елер од Северна Каролина објави видео на кое јасно го покажува влијанието на пушењето врз белите дробови. Појаснува дека белодробното ткиво на пушачот ја