vesti24.mk

Tag : цимет

ЗАБАВА

Со три состојки направете го овој здрав чај: Веднаш ќе ја забележите разликата

admin
Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата. Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај,...
ЗАБАВА

Три природни антибиотици, лековите не се секогаш решение

admin
Сите знаеме дека антибиотиците со напредокот на медицината достигнаа да се хемиски спој од неколку природни елементи. Жалфија Порано се користела како антибиотик. Особено е...
ЗАБАВА

Овие две состојки никогаш не ви текнало да ги комбинирате: Со нив ќе си го зачувате здравјето

admin
Циметот е еден од најздравите зачини познати за човекот и главно се користи во колачите или пијалоците, за подобрување на нивниот вкус. Но циметот не...
ЗАБАВА

Овие три рецепти треба да ги знаете, ќе ви помогнат при болки во желудникот

admin
Ослободете се од непријатните симптоми и болки поради зголеменото лачење на киселина во желудникот со домашни препарати. Доколку често страдате од киселина во желудникот не...
ЗАБАВА

Комбинација која ги топи килограмите: Има две состојки и НУЛА калории

admin
Комбинацијата од јаболко и цимет фантастично го регулира метаболизмот и ефикасно ја намалува тежината, елиминирајќи го вишокот на задржани течности во организмот. Антиоксидансите од циметот...
ЗАБАВА

Важно е да го знаете ова: Овие намирници ја зголемуваат плодноста

admin
Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител, здравиот начин...
ЗАБАВА

Која е разликата помеѓу обичниот цимет и цејлонскиот: Ова се сите негови придобивки

admin
Циметот има долга историја на употреба во традиционалната медицина ширум светот. Денес, се споменува во контекст на исхраната во разни здравствени проблеми. Илјадници години се...
ЗАБАВА

Кога немате терапија, ОВА проверено делува: Намалете го високиот притисок за 10 секунди

admin
Не дозволувајте вашиот притисок да варира. Направете сè што е во ваша моќ за да имате добро здравје. Високиот крвен притисок е тивок убиец. За...