vesti24.mk

Tag : Чудо

ЗАБАВА

Бебето Ивана е најмалиот херој во светот: Сите прогнозирале дека не може да преживее, но погледнете во каква битка победи

admin
Бебенце родено во 24. недела, тешко само 370 грама, ги надмина очекувањата на докторите во болница во Канада и преживеа. Сега, малата Ивана има една
ВЕСТИ СВЕТ

На познат актер му се појави Исус додека шеташе по улица

Ferad Aruc
Порториканскиот актер Карлос Понс на Инстаграм сподели фотографија од една необична глетка додека шетал низ паркот во колумбија, тврди дека на патот му се „појавил“
ЗАБАВА

Го посвоиле бебето кое било оставено во картонска кутија: Таа денес е чудо од дете, а тие премногу горди на неа (ВИДЕО)

admin
Мекензи Вокер е едно од децата кои успеваат да преживее многу тежок почеток. Кога имала само месец дена, Мекензи во картонска кутија била оставена на
ЗАБАВА

Додека ја снимал својата згодна сопруга под вода на медениот месец, се случило ЧУДО! (Видео)

Ferad Aruc
После напорниот истресен период на подготовки на свадбата, еден пар решил веднаш да замине на меден месец и да ужива препуштен на сонце, море, плажа…