vesti24.mk

Tag : Штип

ВЕСТИ

Поднесена кривична пријава против дилер од Штип

admin
СВР Штип поднесе кривична пријава против В.М.(33) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Референдумот не е за ЕУ и НАТО, туку за промена на името (Видео)

Ferad Aruc
Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени...
МАКЕДОНИЈА

Пијан возач предизвика хаос Штип: Удрил во тезга и во две паркирани возила, па предизвикал тепачка, полицијата морала да пука

admin
Во текот на вчерашниот ден во 19:00 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Мирче Ацев“ и  улицата „Вита Поп Јорданова“ во Штип, по...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...