vesti24.mk

Tag : Шума

ЗАБАВА

Вистински пештерски луѓе: Сред шума се крие пештера, а во неа живее цела една заедница (ВИДЕО)

admin
Во пештера во непристапен дел во кинеската провинција Гуижу, до која нема ни пат, живее цела една заедница. Village inside a giant cave in Ziyun
БАЛКАН

Мртва 21 годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија

Ferad Aruc
Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија. Човекот кој е сопственик на