vesti24.mk

Tag : Шутка

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Никола Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Ferad Aruc
Експремиерот, Никола Груевски до утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува затворската казна во времетраење од две години
МАКЕДОНИЈА

Амнестираниот рекордер издржал 6 часа: Од Идризово, на улица, па повторно во затвор

Ferad Aruc
Амнестираните криминалци, со чие ослободување требаше да се расчисти пренатрупаноста во затворите им отворија само дополнителна работа на полицајците. Од Идризово , на улица, па
МАКЕДОНИЈА

Гинекологот во Шутка сепак работела во Американската болница – во Драч

Ferad Aruc
По дописот од Американската болница од Тирана според кој гинекологот Вјолце Мбиара која работи во ординацијата во Шуто Оризари не работела во оваа болница, при