• Home
  • Ѓоко Поповски

Tag : Ѓоко Поповски

МАКЕДОНИЈА

Обвинетиот во „Триста” не се појави на суд – Фетаи ќе му испрати вештак

admin
Во Кривичниот суд денеска повторно не се појави обвинетиот во случајот „Триста“, поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, кој се товари за злоупотреба на службена