• Home
  • Ѓорче Петро

Tag : Ѓорче Петро

МАКЕДОНИЈА

Екс-градоначалникот на Ѓорче доби домашен притвор

admin
Поранешниот градоначаник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски доби домашен притвор. Поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски, вчера беше приведен, заедно со уште осум лица кои