vesti24.mk

Tag : Ѓорѓе Иванов

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов: УБК е жариште на сите кризи, немав намера да прогласам воена состојба (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Како претседател на Република Македонија уште пред две години укажав дека УБК е главното жариште на генерирање на сите политички и безбедносни кризи во Република...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Павле Трајанов: Разузнавачи на Иванов вклучени во минирање на Договорот со Грција, во Крвавиот четврток и во Диво насеље изјави на Фокус

Ferad Aruc
Павле Трајанов е лидер на Демократскиот сојуз, партија која ја поддржува владата на Заев, а во моментов е национален координатор за имплементација на Националната платформа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов упати тешки зборови од Мечкин Камен: Со договорот правно се укинува

Ferad Aruc
Републиката е на народот, од него извира сувереноста и во него се слева, Република Македонија не е приватна сопственост за некој да тргува со неа,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Претседателот Иванов: Никој и ништо не може да го сопре нескротливиот марш кон слобода!

Ferad Aruc
Од Горно Лисиче вечерва тргна традиционалниот коњички марш „Илинденски марш 2018“ што треба да заврши на 2 август во Крушево, каде што треба да се...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов кон новинарите: Не шпекулирајте дека јас сум причина за дестабилизација

admin
Претседателот Ѓорге Иванов негира дека ги избркал премиерот Заев и министерот Димитров од неговиот кабинет. На прес конференција по средбата со бугарскиот претседател Радев, Иванов...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно во спорот за името со Грција

admin
Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Преседателот Иванов договорот го смета за политичка дивоградба

admin
Иванов не го потпишува договорот кој вчера премиерот Заев го постигна со Ципрас за Република Северна Македонија за севкупна употреба и со уставни измени. Шефот...