vesti24.mk

Tag : ѓумбир

ЗАБАВА

Едноставно и евтино: Само една состојка ви е потребна за да го подготвите своето тело за летото

admin
Доколку се трудите да ослабете пред почетокот на летните одмори, но и да го забрзате својот метаболизам на здрав начин, решението е поедноставно и поевтино
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

РЕЦЕПТИ: Безброј придобивки од ѓумбирот, подгответе си здравје во чинија и чаша

admin
Иако доручекот е најважниот оброк во денот, понекогаш може да стане монотон и досаден… Освен ако имате ѓумбир. Оваа разноврсна суперхрана има безброј здравствени придобивки,
ЗАБАВА

Престанете да купувате ѓумбир, насадете го сами дома

admin
Ѓумбирот, како еден од најпознатите вкусни и здрави зачини, имаат карактеристична арома и вкус кој обезбедува бројни здравствени придобивки. Често се препорачува како лек против
ЗАБАВА

Со овој рецепт ќе ги намалите посетите кај докторот

admin
Се повеќе доктори јавно истакнуваат дека комбинацијата од мед, ѓумбир и лимон е толку лековита и дека толку го зголемува имунитетот, така што покрај оваа
ЗАБАВА

Само една состојка ви е потребна за да го подготвите своето тело за летото

admin
Доколку се трудите да ослабете пред почетокот на летните одмори, но и да го забрзате својот метаболизам на здрав начин, решението е поедноставно и поевтино