vesti24.mk

Tag : јавна администрација

ВЕСТИ

Заев по изборите ќе ја намалува државната администрација

admin
Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 изјави дека по претседателските избори се планира намалување на државната администрација. На