vesti24.mk

Tag : Јагоди

ЗАБАВА

Овие намирници го намалуваат ризикот од Алцхајмер

admin
Неодамнешните истражувања покажаа дека одредена исхрана, наречена MIND диета, може да го намали ризикот од овие заболувања. Овие се главните хранливи материи што треба да...
ЗАБАВА

Повеќе нема да ви падне на памет да јадете јагоди пред да ги измиете- ова го има во днивните дупчиња

admin
Многумина се радуваат на пролетта поради вкусните овошки кои тогаш созреваат, а предност се дава на слатките, сочни јагоди. Меѓутоа, дали сте знаеле што се...
ЗАБАВА

Нашле игли за шиење во јагодите што ги јаделе, спроведена истрага

admin
Австралиските власти спроведоа истрага откако во шест сојузни држави се пријавени случаи на пронаоѓање игли за шиење во јагоди. Еден човек завршил во болница откако...