vesti24.mk

Tag : јанаки митровски

ВЕСТИ

Адвокатот Митровски: Нека ве тужи Рашковски за клевети и навреди, праксата на ЕСЧП ве штити

admin
Адвокатот Јанаки Митровски, по заканите за тужби од страна на Драги Рашковски, порачува: -Нека ве тужи Рашковски за клевети и навреди до миле воље и
ВЕСТИ

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

admin
Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери