vesti24.mk

Tag : Јигит Булут

СВЕТ

Советник на Ердоган со закани кон Ципрас: Ако стапне на островот Имија ќе му ги скршиме рацете и нозете

Ferad Aruc
Тензиите за неколку острови во Егејско море, меѓу Грција и Турција продолжуваат да растат. Советникот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, Јигит Булут изјави дека...