vesti24.mk

Tag : Јован Јаулески

ВЕСТИ

Јаулески: Дождот не беше пречка да излеземе и да бараме правда за Кољо- му дадовме жолт картон на обвинителството и целиот судски систем

admin
Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески преку статус на Фејсбук пишува дека денешниот дожд не бил пречка и денес да излезат...
ВЕСТИ

Јаулески: Младите луѓе ќе го казнат СДСМ за сите лаги и измами кои им ги пласираше во своите кампањи

admin
Во вечерашното издание на емисијата „Клик плус” на ТВ21 гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески. Тој истакна дека народот не...
ВЕСТИ

Јаулески: Јас сум уверен дека и на 12 ти април, УМС ќе ја направи Македонија перспективен избор за креирање на нашата иднина

admin
Благодарност до Konrad-Adenauer-Stiftung за соработката која ѝ ја пружаат на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Ми преставува вистинска чест и задоволство да ја отворам...
ВЕСТИ

Јаулески: 4000 студенти чекаат смештај и за полагање во испитната сесија патуваат секојдневно од своите родни места, одговорност мора да има веднаш

admin
На младите не им е гајле кој доцни. 4000 студенти чекаат смештај и за полагање во испитната сесија патуваат секојдневно од своите родни места, вели...
ВЕСТИ

Јаулески: СДСМ две години не направи ништо суштински за да ги задржи младите да останат во земјата, илјадници се иселија

admin
Најголемата мерка на СДСМ за намалување на невработеноста е забрзаното иселување на младите кое ни се случува откако тие дојдоа на власт. СДСМ две години...