vesti24.mk

Tag : ЈСП

МАКЕДОНИЈА

28 возачи од ЈСП дале отказ за да возат во Малта

Ferad Aruc
Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта.Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најавиле
МАКЕДОНИЈА

Викендов забрана за возилата на Водно – за граѓаните бесплатен автобуски превоз

admin
Од викендов започнува забраната за движење моторни возила на патот до Средно Водно. Забраната ќе важи во еден правец, од клучката за Сопиште до Средно Водно
МАКЕДОНИЈА

ЈСП, Водовод и канализација и Улици и патишта имаат нови директори

admin
Кристијан Чушков е нов директор на ЈСП „Скопје“, Душко Весковски на ЈП „Водовод и канализација“, а Сенад Смаиловиќ на ЈП „Улици и патишта“. Новите директори на јавните претпријатија
МАКЕДОНИЈА

Поскапуваат ли билетите на градскиот превоз?

admin
Покачувањето на акцизата на дизел горивото директно ќе влијае на јавниот превоз, потенцираат од Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Како што информираа од јавното претпријатие на