vesti24.mk

Tag : Југо

ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често
АВТОМОБИЛИ

Што се случува кога на “Југо” ќе му ставиш 5.3 литарски V8 мотор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За Американците во главно важи за еден од најлошите автомобили во историјата, како што всушност и пишува во описот на видеото. Сепак ова мало “Yugo”